Kompleksowe odwodnienia działek i budynków

Oferujemy usługi usuwania nadmiaru wody w sytuacji zalania budynków, a także odwadniania gruntu (odwodnienia działek i budynków). Posługujemy się specjalistycznym sprzętem oraz oferujemy profesjonalną obsługę.

Gromadzące się wody gruntowe to problem zarówno posiadaczy działek rekreacyjnych, jak i posesji mieszkalnych. Zauważalny jest negatywny wpływ wilgoci na kondycję fundamentów - zwłaszcza w naszym klimacie, gdzie woda w miesiącach zimowych zamarza i może powodować straty w postaci pęknięć murów. Drenaż jest zatem niezbędny z punktu widzenia praktycznego oraz ekonomicznego.

Nie można przy tym nie zauważyć, że wilgotność w obrębie dowolnej kondygnacji budynku ma poważne konsekwencje - nie tylko w postaci odczuwanego przez użytkowników przestrzeni dyskomfortu, ale również wpływa na ich stan zdrowia. Wody gruntowe mogą prowadzić do zawilgocenia murów - w takim środowisku nie trudno o szybszy rozwój szkodliwych mikroorganizmów, pleśni, mykotoksyn - wzmagających problemy z alergiami wziewnymi czy astmą. Oczywiście odpowiednia izolacja fundamentów jest pomocna, niemniej jednak podstawowym działaniem, które powinno być przeprowadzone jest kompleksowe odwodnienie wykonane przez profesjonalistów.

Oferujemy usługi z zakresu usuwania nadmiaru wody - zarówno w przypadku odwadniania gruntów, jak i w sytuacjach wyjątkowych - np. po zalaniu budynku/działki. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu oraz najbardziej skutecznych metod, wśród których znajdują się:

  • wykonywanie drenażu opaskowego - sprawdzającego się wówczas, gdy podłoże na poziomie fundamentów ma właściwości nieprzepuszczające wody. Na montowany system składają się specjalne rury drenarskie z PCW, studzienki rewizyjne, płyty drenarskie oraz geowłóknina (wykonana z syntetycznych, wodoprzepuszczalnych włókien);
  • instalacje systemu odwodnień liniowych - usprawniające usuwanie nadmiaru wody z powierzchni gruntu - dzięki odpowiednim korytkom umieszczanym w podłożu oraz pasującym do nich rusztom woda zostaje skutecznie "wyciągnięta" i gromadzi się w studzience magazynowej;

Decydując się na wykonanie profesjonalnego, dobranego do potrzeb konkretnego zlecenia drenażu już dzisiaj, można uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości - również tych niezależnych od człowieka, a związanych z naturalnymi warunkami.

Copyright © 2016 KOP MAR | Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie